Tipplasti operasyonu, çoğunlukla burun delikleri çok büyük, çok dar, düşük veya asimetriye sahip hastalara uygulanmaktadır.

Burun ucunun düşüklüğü, burun ucunun belirgin olmaması, burun ucunun ayrık olması, burun kanatlarının geniş olması, burun kanatlarının desteğinin zayıf olması, burun ucunun bülböz veya kare görünümlü yayvan olması gibi problemleri olan hastalarda bu müdahale ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Burnun kemer yapısında herhangi bir bozukluk olmayan, sadece burun ucu ve delikleri kısmında estetik ameliyat gerekliliği hisseden hastalara yapılan bir operasyon olan tipplasti, klasik rinoplasti işlemi içerisinde rutin olarak uygulanmaktadır. Öte yandan burunda sadece burun ucu deformitesi mevcut ise bu işlem tek başına da uygulanabilir.

Operasyon öncesinde ilk olarak hastanın şikayetleri ve neden ameliyat olmak istediği incelenir. Ardından farklı açılardan çekilmiş yüz profilleri üzerine simülasyon gerçekleştirilir ve kişinin beklentisi üzerine kişinin yüz profiline en doğal ve fonksiyonel olabilecek şekilde bir operasyon şekli belirlenir.

WhatsAppWhatsApp Hattı